• Nové
Sencha Kuroyama Premium 100 g
  • Sencha Kuroyama Premium 100 g
  • Sencha Kuroyama Premium list
  • Sencha Kuroyama Premium nálev

Sencha Kuroyama Premium 100 g

Hodnocení 

Sencha Kuroyama Premium 100 g - mlha. Vynikající třída japonského zeleného čaje, který je pěstován organickým způsobem v souladu s přísnýim ekologickými předpisy (JAS).

459,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Popis

Sencha Kuroyama Premium

Tento čaj je reflexí pohádkově krásné čajové zahrady pod horou Kuroyama, ve které byl dopěstovaný. Uprostřed cedrového lesa v nadmořské výšce 350-400 m. n. m. se klikatí terasovité řádky čajovníků, jež často přikrývá mlha. Proto je tento čaj chuťově jemnější než ostatní od Igeta tea a zároveň je velmi vděčný.

Při standardní přípravě si drží skvělou formu i při třetím nálevu. V zahradě se třetím rokem drží zásada organického pěstování (japonský certifikát JAS). Kultivary zahrady jsou asatuyu, yutakamidori, kuritawase, minamisayaka.

List

Lístky pochází z jarní sklizně (Ichibancha nebo také First Flush) 2019. Mají tmavší zelenou barvu a svěží vůni. Struktura má širší spektrum od typických středně dlouhých plochých lístků po jemnější prášek, který má v nálevu svůj význam.

Nálev

Dle kombinace množství čaje, doby louhování, teploty a kvality vody má nálev spíše sytější zelenou barvu, jemnou vůni i chuť s lehkým nádechem mladých hráškových lusků, svěžestí mlhy a všudypřítomným Tao lesa.

Návrh na přípravu

Pokud ve Vás rezonuje duchovno a srdce Vám našeptává slovo „meditace“, doporučujeme vyzkoušet připravit Kuroyamu takto: Do konvičky vlijte 400 ml svařené vody a následně ji přelijte do další nádoby k ochlazení. Po přelití vody dejte do konvičky 8g čaje a přivoňte si k rozehřáté vůni.

Po ochlazení vody na 55 °C ji přelijte zpět do konvičky. Nechte louhovat 90 vteřin, ke konci louhování lehce čaj v konvičce rozpohybujte a slijte. Výsledný krásně zelený nálev by měl mít nasládlou vůni a jemně nasládlou a zároveň decentně svíravou travnatou chuť s tónem mladých hráškových lusků. Když necháte scezený nálev déle odstátý, jemný čajový prášek usazený na dně dodá nálevu výraznější svíravost.

Druhý nálev zalijte vodou o 60 °C. Louhujte 60 sekund, ke konci louhování lehce rozpohybujte a sceďte. Výsledný nálev by měl oplývat svěžestí.

Třetí nálev zalijte vodou o 65 °C. Louhujte 2 minuty a během louhování nálev párkrát rozpohybujte. Barva nálevu by měla být již světlejší, ale chuť si udržuje pořád svěží travnatou.

Na scezených lístcích si můžete pochutnat - buď na samotných nebo ve formě salátu. Tao lesa se Vám tak touto tečkou na konci projeví v plné nádheře.

Balení

100 g čaje v originálním sáčku se zipem přímo od producenta.

Rozměry balení: 230 x 120 x 20 mm

Expirace: 1 rok. Skladujte v suchu a temnu.

Původ čaje

Výrobce: Igeta Tea Factory co., Ltd.

Země původu: Japonsko (prefektura Miyazaki)

Japonsko - prefektura Miyazaki

Čajová zahrada Igeta Tea

Igeta-%C4%8Dajov%C3%A9-plant%C3%A1%C5%BE

Detaily produktu
Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napište svůj názor

Sencha Kuroyama Premium 100 g

Sencha Kuroyama Premium 100 g

Sencha Kuroyama Premium 100 g - mlha. Vynikající třída japonského zeleného čaje, který je pěstován organickým způsobem v souladu s přísnýim ekologickými předpisy (JAS).

Napište svůj názor
3 dalších produktů ve stejné kategorii:

Nasledujte nás na Facebooku