Puerh Tuo Cha hnízdo
  • Puerh Tuo Cha hnízdo

Puerh Tuo Cha hnízdo 100 g

256,00 Kč
S DPH

Puerh Tuo Cha je čínský čaj pravý lisovaný do podoby malého hnízda, zabalený v jemném papíru. Puerh Tuo Cha je mnohonálevový čaj tmavého typu. Listy jsou lehce podrcené a mají příjemnou nasládlou ořechovou chuť.

Pomáhá proti nadváze, poruchám trávení a snižuje hladinu cholesterolu.

Rok sklizně 2005.

Hmotnost 100 gramů.

Počet
Skladem

Sklizeň a původ:

Čaj pochází z oblasti čajových hor podél řeky Lancang, provincie Jün-nan.

List:

Tmavě hnědé až černé listy a stříbrné tipsy. Menší lístky jsou slisovány do tvaru hnízda o hmotnosti 100 gramů. Listy mají zemitou, nasládlou vůni, připomínající medový nektar. Díky středně silnému slisování se po prvním krátkém zalití od sebe zcela oddělí.

Čaj je zabalený v papírovém obalu, s razítkem dne, kdy byl slisován a zabalen. Dodáváme jej pouze v tomto originálním obalu.

Příprava čaje:

Na konvičku o objemu 0,5 litru ulomte 6 gramů čaje, což odpovídá přibližně jedné polévkové lžíci. Puerh zalijte vodou o teplotě 99 °C a přiklopte jej pokličkou. Nechte čaj louhovat asi 2 minuty. Poté jej slijte přes bambusové sítko do předem předehřáté konvičky. Tímto způsobem připravíte až tři nálevy.

Nálev:

Barva nálevu je sytě hnědočervená a může přecházet až do černé. Jeho vůně je charakteristicky zemitě medová. Připomene hlínu, podzimní listí, sušené křížaly nebo přírodními oleje. Chuť je specificky plná, těžká, lehce nasládlá a trvalá. Puerh postrádá hořkost. Dochuť je lehce natrpklá a suchá.

Balení:

Před odesláním čaj balíme do sáčku potaženého kovovou fólií, která zabraňuje styku s nežádoucími pachy a vlhkostí. Sáček má plastový zip a můžete v něm čaj uchovávat bez ztráty kvality.

Parametry

Hmotnost
100 g

Zatím zde nejsou žádná hodnocení.

15 dalších produktů ve stejné kategorii:

Pukka Three Fennel
  • Nové

Pukka Three Fennel

129,00 Kč

Delikátní směs bylin se třemi druhy fenyklu. Pukka Three Fennel.

Čaj Caykur Rize 500 g

195,00 Kč

Turecký čaj Rize je čaj tmavého typu. Má drcené (zlomkové) listy. Roste a sklízí se v okolí města Rize, které je tureckou "čajovou základnou".

Rize je lahodný, silně aromatický (po přivonění ucítíte koření, jako skořici či hřebíček), má mírně nasládlou chuť a nálev má červenohnědou barvu.

V Turecku se pije z malých tulipánových skleniček.

Hmotnost 500 gramů.

Pukka Feel New Organic
  • Nové

Pukka Feel New Organic

129,00 Kč

Bylinný „čaj“ Detox Feel New obsahuje bylinky a koření, jako jsou anýz, fenykl, kardamom a další. Aktivně napomáhají trávení.

Pukka Night Time
  • Nové

Pukka Night Time

129,00 Kč

Bylinný noční „čaj“ Pukka Night Time pro váš klidný spánek. Obsahuje bylinky, jako jsou heřmánek, květ lípy tulsí a další.

Skleněný Gaiwan (Zhong)...

540,00 Kč

Skleněný Gaiwan, nebo-li Zhong. Ručně vyrobený z varného skla. Obsahuje podšálek, víčko a misku. Baleno v papírové krabici.

Rozměry: víčko - průměr cca 9,4 cm, miska - výška cca 7 cm, průměr cca 11 cm, podšálek - průměr cca 11,4 cm.

Výrobce ChiKao Glass, Čína.

Objem 150 ml.

Čaj Hayatti Gunpowder 200 g

127,00 Kč

Gunpowder je hutný čínský zelený čaj. Jeho název v překladu znamená „střelný prach“. Dostatečně dlouhé lístky čajovníků, které plodí čajové plantáže v Číně, jsou sbírány, váleny, sušeny a následně smotány do malých kuliček. Čaj má specifickou chuť připomínající ořechy či dub.

Hmotnost 200 gramů.

Čaj Bouraza Gunpowder 200 g

118,00 Kč

Gunpowder je hutný čínský zelený čaj. Jeho název v překladu znamená „střelný prach“. Dostatečně dlouhé lístky čajovníků, které plodí čajové plantáže v Číně, jsou sbírány, váleny, sušeny a následně smotány do malých kuliček. Čaj má specifickou chuť připomínající ořechy či dub.

Hmotnost 200 gramů.

  • Nové

Vietnamský zelený čaj Trá...

39,00 Kč

Dobrý zelený čaj z Vietnamu za přijatelnou cenu. Vhodný na běžné popíjení. Standardní průměrná kvalita. Možno připravit více nálevů.

Sahlab 200 g

84,00 Kč

Směs k přípravě tradičního arabského nečajového nápoje Sahlab.

Návod na přípravu a další informace najdete v našem blogu.

Hmotnost 200 gramů.

Puerh Yong Zhen cihla 250 g

558,00 Kč

Černý Puerh Yong Zhen z roku 2012 lisovaný do tvaru cihly. Plná a hutná chuť. Můžete připravit více nálevů.

Hmotnost 250 gramů.