Hayatti Gunpowder
  • Hayatti Gunpowder

Čaj Hayatti Gunpowder 200 g

127,00 Kč
S DPH

Gunpowder je hutný čínský zelený čaj. Jeho název v překladu znamená „střelný prach“. Dostatečně dlouhé lístky čajovníků, které plodí čajové plantáže v Číně, jsou sbírány, váleny, sušeny a následně smotány do malých kuliček. Čaj má specifickou chuť připomínající ořechy či dub.

Hmotnost 200 gramů.

Počet
Skladem

Doporučení:

Čaj vydrží dlouhá léta, ale nejlepší je kupovat co nejčerstvější. Poznáte jej tak, že kuličky se jako by lesknou. Tento lesk je známkou čerstvosti čaje. Co se týče kvality, čím menší jsou jednotlivé čajové kuličky, tím kvalitnější Gunpowder držíte v rukou.

Pro uchování kvality, chuti a barvy doporučujeme skladovat v plechové krabici na suchém a temném místě, nejlépe v lednici. Čaj je totiž náchylný k přejímání vůní a pachů.

Zdravotní přínos:

Zelený čaj je plný antioxidantů, které efektivně dokáží zbavovat tělo tzv. volných radikálů. Ty jsou zodpovědné za zdravotní obtíže, jako jsou například ucpané tepny či rakovinné bujení. Pravidelné pití zeleného čaje je skvělou prevencí onemocnění srdce a cukrovky a snižuje hladinu cholesterolu. A také prospívá vašim zubům. Antibakteriální složky v čaji umí totiž bojovat s bakteriemi, které způsobují zubní plak. A navíc zelený čaj obsahuje dokonce i fluor.

Příprava:

Do konvice dáme čaj asi 5 gramů na 0,5 litru vody. Zalijeme vodou o teplotě kolem 75 °C. První nálev se používá k nahřátí nádobí a rozbalení lístků, nálev poté vylijeme. Připravíme druhý nálev, a to tak, že čaj zalijeme vodou o teplotě kolem 80 °C a necháme dvě až tři minuty louhovat. U třetího nálevu můžete čas opět prodloužit.

Příprava čaje závisí na zkušenostech a preferencích čajomilce. Zkoušejte snížit či zvýšit teplotu a zkrátit či prodloužit čas louhování. A vyzkoušejte si i přípravu čaje například v chungu (gaiwanu).

Země původu:

Čína

Složení:

zelený čaj

Parametry

Hmotnost
200 g

Zatím zde nejsou žádná hodnocení.

15 dalších produktů ve stejné kategorii:

Pukka Night Time
  • Nové

Pukka Night Time

129,00 Kč

Bylinný noční „čaj“ Pukka Night Time pro váš klidný spánek. Obsahuje bylinky, jako jsou heřmánek, květ lípy tulsí a další.

Puerh Yong Zhen cihla 250 g

558,00 Kč

Černý Puerh Yong Zhen z roku 2012 lisovaný do tvaru cihly. Plná a hutná chuť. Můžete připravit více nálevů.

Hmotnost 250 gramů.

Čaj Bouraza Gunpowder 200 g

118,00 Kč

Gunpowder je hutný čínský zelený čaj. Jeho název v překladu znamená „střelný prach“. Dostatečně dlouhé lístky čajovníků, které plodí čajové plantáže v Číně, jsou sbírány, váleny, sušeny a následně smotány do malých kuliček. Čaj má specifickou chuť připomínající ořechy či dub.

Hmotnost 200 gramů.

Sahlab 200 g

84,00 Kč

Směs k přípravě tradičního arabského nečajového nápoje Sahlab.

Návod na přípravu a další informace najdete v našem blogu.

Hmotnost 200 gramů.

Čaj Caykur Rize 500 g

195,00 Kč

Turecký čaj Rize je čaj tmavého typu. Má drcené (zlomkové) listy. Roste a sklízí se v okolí města Rize, které je tureckou "čajovou základnou".

Rize je lahodný, silně aromatický (po přivonění ucítíte koření, jako skořici či hřebíček), má mírně nasládlou chuť a nálev má červenohnědou barvu.

V Turecku se pije z malých tulipánových skleniček.

Hmotnost 500 gramů.

  • Nové

Vietnamský zelený čaj Trá...

39,00 Kč

Dobrý zelený čaj z Vietnamu za přijatelnou cenu. Vhodný na běžné popíjení. Standardní průměrná kvalita. Možno připravit více nálevů.

Pukka Three Fennel
  • Nové

Pukka Three Fennel

129,00 Kč

Delikátní směs bylin se třemi druhy fenyklu. Pukka Three Fennel.

Pukka Feel New Organic
  • Nové

Pukka Feel New Organic

129,00 Kč

Bylinný „čaj“ Detox Feel New obsahuje bylinky a koření, jako jsou anýz, fenykl, kardamom a další. Aktivně napomáhají trávení.

Skleněný Gaiwan (Zhong)...

540,00 Kč

Skleněný Gaiwan, nebo-li Zhong. Ručně vyrobený z varného skla. Obsahuje podšálek, víčko a misku. Baleno v papírové krabici.

Rozměry: víčko - průměr cca 9,4 cm, miska - výška cca 7 cm, průměr cca 11 cm, podšálek - průměr cca 11,4 cm.

Výrobce ChiKao Glass, Čína.

Objem 150 ml.

Puerh Tuo Cha hnízdo 100 g

256,00 Kč

Puerh Tuo Cha je čínský čaj pravý lisovaný do podoby malého hnízda, zabalený v jemném papíru. Puerh Tuo Cha je mnohonálevový čaj tmavého typu. Listy jsou lehce podrcené a mají příjemnou nasládlou ořechovou chuť.

Pomáhá proti nadváze, poruchám trávení a snižuje hladinu cholesterolu.

Rok sklizně 2005.

Hmotnost 100 gramů.