Kouzelný lektvar jménem Chyawanprash

Datum: comment Komentáře: 0 favorite Přečetlo: 370

Prozradíme vám tajný recept na výrobu elixíru života... 

Připravte si cukr, med, ghee, sezamový olej a tyto byliny: Modrý leknín, Oslizák líbezný, Trubač indický, Vrcholák myrobalánový, Skořicovník čínský... „Počkat, počkat,“ říkáte si asi, „kde je vezmeme?“ Tak dobrá, přiznáváme, snadnější bude si tento kouzelný lektvar koupit už hotový, než jej připravovat doma:-)

Odkud se vzal název Chyawanprash

V Indii je po celá staletí považován pro své revitalizační účinky za „elixír života“. Je složen z jedinečné kombinace bylin a ovoce. Nejpodstatnější je však drobné indické ovoce, které nese název Amalaki neboli Embilika lékařská. Amalaki obsahuje až třicetkrát více vitamínu C než pomeranč.

Stará legenda praví, že v dávných dobách mudrc jménem Chyawan obnovil své mládí a dobré zdraví díky konzumaci tohoto ovoce spolu v kombinaci s dalšími bylinami, a dožil se tak vysokého věku. A odtud nese tento bylinný elixír název Chyawanprash.

Jak vypadá a jak chutná

Chyawanprash si na první pohled můžete splést s povidly nebo marmeládou. Na rozdíl od nich má však spíš pikantní sladko-kyselou chuť, která zahřívá.

Užívá se přímo nebo jej můžete rozmíchat v teplém nebo studeném mléce či namazat na chléb. Ve všech případech jeho terapeutické vlastnosti zůstávají stabilní a aktivní. Denní doporučená dávka je 1 až 2 čajové lžičky. Užívá se ráno, a tím vám dodá energii na celý den!

Jak Chyawanprash pomáhá

Je bohatým zdrojem antioxidantů, vitamínů a minerálů. Díky tomu je považován v indické ajurvédě za vynikající přírodní prostředek pro posílení zdraví a celkovou regeneraci organizmu.

Zvyšuje odolnost organismu a dodává energii, příznivě působí na žaludeční a střevní činnost, snižuje překyselení tělesného prostředí a cholesterol, přináší úlevu v oblasti horních a dolních cest dýchacích, působí příznivě na mozkovou a srdeční činnost, zlepšuje paměť a osvěžuje mysl, podporuje správnou činnost jater a močového ústrojí, přispívá k detoxikaci a pročištění organizmu, posiluje imunitní systém, je skvělým bojovníkem proti únavě a nemocem.

A ještě malá třešnička speciálně pro ženy: mírní menstruační potíže a redukuje příznaky stárnutí, jako je například šedivění vlasů, zlepšuje pleť a podporuje zdravý růst vlasů a nehtů.

Garantujeme vám, že už po prvních dnech užívání pocítíte změnu!

Nevěříte? Tak to vyzkoušejte! Koupit Chyawanprash

Komentáře

Napište svoji zkušenost

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec