Sahlab aneb láska prochází žaludkem

Datum: comment Komentáře: 0 favorite Přečetlo: 697

Delikátní nápoj pocházející z arabského světa. Sahlab se tradičně podává v malých sklenkách s trochou skořice. Na muže působí jako afrodiziakum.

Sahlab (čti salep) je hustý, sladký, mléčný, nečajový nápoj pocházející z arabského světa. Připravuje se ze směsi jemného sahlapového kořene, mléka a koření. Je všeobecně známý v Turecku, Izraeli, Sýrii, Jordánsku a Palestině. Neznalým může připomínat puding.

Slovo „sahlab“ znamená „orchidej“. A právě odtud Sahlab pochází. Z hlíz orchidejí se vyrábí mouka bohatá na škroby a právě z této mouky se nápoj Sahlab připravuje.

Příprava

Na přípravu budete potřebovat mléko, mouku Sahlab, mletou skořici, případně pistáciové oříšky.

Nápoj můžete připravovat v různé konzistenci. My dáváme přednost hustějšímu nápoji a postupujeme takto:

Sahlab se tradičně podává v malých sklenkách s trochou skořice. Nachystáme si sklenice, ve kterých budeme Sahlab servírovat. Na 1 dcl mléka použijeme přibližně 1 polévkovou lžíci mouky Sahlab. Mouku nasypeme do sklenic. Ohřejeme mléko tak, aby se nevysrážely bílkoviny, a zalijeme jím mouku ve sklenici. Poté mouku mícháme lžičkou až do úplného rozpuštění. Nápoj poté lehce zhoustne. Nakonec posypeme nápoj skořicí, případně pistáciovými oříšky. Nedoporučujeme Sahlab vařit, připaluje se.

Sahlab se tradičně podává na závěr pohoštění jako malá delikatesa.

Díky příměsi kořene vstavače je povzbudivý a na muže má afrodiziakální účinky.

Dobrou chuť!

Štítky sahlab čaj

Komentáře

Napište svoji zkušenost

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec