Zelený čaj
Zelený čaj

Zelený čaj

Zelený čaj je jedna obrovská kapitola sama o sobě. Nepřeberné množství čajů různých chutí, vůní a tvarů ve světě je výsledkem kombinací kultivarů, zpracování, místních podmínek atd. Byť naše portfolio zatím není nikterak rozsáhlé, každý čaj, který zde najdete, má svojí výjimečnost.

Díky tomu, že lístky při zpracování neprocházejí oxidací, zelený čaj si zachová svou původní světlejší či tmavší zelenou barvu. Zastavení oxidace je umožněno díky teplotě, které jsou lístky vystaveny, což zastaví enzymatickou reakci.

Díky svým blahodárným účinkům na zdraví je zelený čaj předmětem mnoha vědeckých studií. Tu vůbec první provedl jeho objevitel Šen-nung, kterému dle legendy shodil vítr do kotlíku s vodou čajové lístky. Bylo to právě v době, kdy dělal pokusy s jinými rostlinami a jejich ochutnáváním se přiotrávil. Čajový odvar mu záhy pomohl překonat nesnáze s břichem. O pomáhání při trávení by mohli vyprávět i mongolští nájezdníci, pro které byl čaj právě díky tomu žádaným artiklem.

Zelený čaj obsahuje mnoho prospěšných či povzbuzujících látek, jako jsou různé enzymy, antioxidanty, aminokyseliny, polyfenoly a také kofein. Např. unikátní aminokyselina L-teanin pomáhá uvolňovat mysl. Povzbuzující kofein se díky čajovým tříslovinám uvolňuje v těle postupně a má tedy, na rozdíl od kávy, účinek delší a stabilnější.

Počet produktů: 11

Zobrazení 1-11 z 11 položek
Aktivní filtry

Značka: Igeta Tea

Sencha Yuki Premium Organic 100 g

Komentář(e): 2

Sencha Yuki Premium Organic 100 g. Vynikající třída japonského zeleného čaje, který je pěstován organickým způsobem v souladu s přísnými ekologickými předpisy (JAS). Náš favorit mezi japonskými čaji. Doporučujeme.

Cena 459,00 Kč
Zobrazit
Skladem

Nasledujte nás na Facebooku